Zostań Wolontariuszem w Rundzie Kampinos!
– Lubisz podejmować wyzwania, nowe przygody i niezapomniane wrażenia ?

– Chcesz poznać wielu ciekawych ludzi oraz zdobyć niecodzienne doświadczenie w tworzeniu imprezy sportowej ?

– Lubisz pomagać i kochasz sport ?

Dołącz do nas!

Co zrobić by zostać wolontariuszem ?

Wystarczy wysłać wiadomość na adres wolontariatrunda@gmail.com napisać kilka słów o sobie oraz zgłosić chęć uczestnictwa. Skontaktujemy się z Tobą i dobierzemy najlepszą dla Ciebie grupę zadaniową !
Jeśli masz już doświadczenie we współtworzeniu imprez sportowych, nie zapomnij o tym napisać, spośród Was wybierzemy liderów poszczególnych grup :

GRUPY ZADANIOWE:
Biuro Zawodów
To najważniejsze miejsce i centrum całej imprezy. Rolą wolontariuszy w tej grupie będzie weryfikacja zawodników, wydawanie pakietów startowych i udzielanie informacji biegaczom. Praca dla osób odpowiedzialnych, potrafiących działać w sytuacjach stresowych oraz posiadających dobry kontakt z ludźmi 🙂
Wiek: minimum 16 lat

2. Start/Meta
Ta grupa zadaniowa obsługuje biegaczy w trakcie samej imprezy. Zadanie dla osób sprytnych, zręcznych, z dobrym refleksem i potrafiących działać pod presją czasu. Na starcie wolontariusze pomagają biegaczom ustawić się do biegu a na mecie wręczają medale oraz napoje finiszującym zawodnikom.
Wiek:minimum 12 lat

3. Depozyt
Strefa zawodników. W tym miejscu każdy biegacz może zostawić na przechowania swoje rzeczy osobiste. Zadaniem tej grupy jest dbanie o ład i porządek w tym miejscu oraz wydawanie rzeczy ich właścicielom. Praca dla osób skrupulatnych, dokładnych i odpowiedzialnych.
Wiek: minimum 16 lat

4. Punkt odżywiania/ nawadniania
Punkt nawadniania zostanie umieszczony na przebiegu trasy biegu. Tutaj zawodnicy mają możliwość uzupełnienia płynów lub ochłodzenia się kubeczkiem wody. Miejsce dla osób pełnych energii oraz lubiących szybkie tempo! 🙂
Wiek: minimum 14 lat

5. Grupa informacyjna i porządkowa

W tej grupie zadaniem wolontariuszy jest wiedzieć wszystko….. na szczęscie tylko o imprezie 🙂 W tej grupie trzeba przygotować się na liczne pytania i potrafić śmiało zarządzać ruchem na miasteczku. Praca dla osób lubiących kontakt z ludźmi i dość zdecydowanych.
Wiek: minimum 16 lat

6. Extra

Grupa do zadań specjalnych Bardzo liczna grupa osób, która wraz ze służbami mundurowymi zabezpiecza trasę i wskazuje właściwy kierunek biegu. To od Was zależy, czy zawodnicy nie pomylą się na skrzyżowaniu!
Wiek: minimum 14 lat

7. Sekcja techniczna
W tej grupie skupiamy się na budowaniu miasteczka biegowego,organizacji trasy oraz „gaszeniu pożarów” :).  Zadania dla wolontariuszy płci męskiej z dużą ilością siły i zapału do pracy.
Wiek: minimum 16 lat

8. Doping na trasie

W tej grupie potrzebujemy głównie dziewczyn, które niczego się nie boją i lubią dobrą zabawę a uśmiech towarzyszy im zawsze. Będziecie dopingować uczestników biegu na ostatnich metrach, potrzebne sa głośne oklaski, okrzyki i duże zaangażowanie.

Wiek: Minimum 12 lat

9. Eko Patrol  

To sekcja która będzie odpowiadała za prawidłową segregację śmieci i przygotowywała raporty z recyklingu.

To odpowiedzialne zadanie, bo zależy nam aby pozostawić miejsce naszych zawodów w stanie nienaruszonym. Do tej sekcji zapraszamy młodzież gimnazjalną o zacięciu ekologicznym.

Wiek: od 15 lat

10. Scena 

Przygotowanie i wydawanie nagród, pucharów, dekoracje – potrzeba wielkiej precyzji i czujności.

W tej grupie chętnie przyjmiemy dziewczęta w wieku od 15 roku życia.

 

Każdy Wolontariusz otrzymuje:

  • koszulkę
  • napoje i wyżywienie
  • medal
  • certyfikat uczestnictwa
  • niezapomniane wrażenia

Zapraszamy do współpracy i tworzenia tego niesamowitego wydarzenia razem z Nami!

Czekamy na Wasze zgłoszenia: wolontariatrunda@gmail.com

Dołącz do zespołu Rundy Kampinos!