[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Wszystkich zainteresowanych wiosennym bieganiem i marszem w Kampinoskim Parku Narodowym, zapraszamy do udziału w RUNdzie Kampinos.

Już 7 kwietnia w Kampinoskim Parku Narodowym odbędzie się IV edycja biegu RUNda Kampinos. Do wyboru są dwa dystanse 21 lub 42 km. Co ciekawe, o finalnym dystansie możemy zdecydować… w trakcie biegu! Po pokonaniu pierwszej pętli, czyli półmaratonu, w zależności od naszej dyspozycji, sił i chęci możemy zakończyć bieg lub podjąć wyzwanie drugiej pętli, by zakończyć bieg na dystansie maratońskim. Do udziału zapraszamy zarówno biegaczy jak i chodziarzy nordic walking zrzeszonych w klubach lub solo.

A to wszystko w przyjaznej, koleżeńskiej atmosferze, bo jest to bieg towarzyski. W tym roku uciekamy przed Kampinowskim łosiem i bawimy się pod hasłem #Łoś za Tobą 🙂 Nie ma tu pomiaru czasu, chodzi przede wszystkim o rozbieganie się przed sezonem, o przebudzenie po kilku miesiącach zimy. Jeśli ktoś zastanawia się, czy brać udział w tego typu zawodach, to jest to doskonała okazja, żeby spróbować i sprawdzić się w sprzyjających warunkach, bez presji czasu. Bardziej wytrawni uczestnicy mogą potraktować RUNdę jako trening przed zawodami, gdzie liczy się rywalizacja. Można również RUNdę Kampinowską po prostu… przejść 😉 Zarówno w kategorii Nordic Walking jak i w podstawowej klasyfikacji. Ważna jest satysfakcja z pokonanego dystansu.

Jednym z największych atutów RUNdy jest otoczenie Kampinowskiego Parku Narodowego w wyjątkowym czasie, gdy przyroda budzi się do życia i możemy cieszyć się nadchodzącą wiosną w sercu lasu. Bieg wśród piękna przyrody daje niesamowity oddech i odpoczynek, tak potrzebny i wyczekiwany po długiej zimie. Tras biegu prowadzi przez zróżnicowane krajobrazowo tereny a jego ukształtowanie, wbrew obiegowej opinii o Mazowszu, także jest różnorodne. Fani podbiegów również znajdą tu coś dla siebie .

Organizatorzy całego cyklu RUNda ( RUNda Kampinos, RUNda Żubra oraz Sokołowska RUNda) stawiają na ekologię i w swoich projektach starają się minimalizować użycie plastiku. Tak też i tym razem, tym bardziej że jesteśmy gośćmi Kampinoskiego Parku Narodowego.

Na trasie znajduje się punkt kontrolny z awaryjnym punktem nawodnienia, a na mecie słodki poczęstunek oraz niespodzianki rzeczowe.

Podsumowanie :

Termin:
👉 07 kwietnia 2024 ( niedziela)
Miejsce Startu :
👉 Park Rozrywki Julinek
Dyscypliny:
👉 Bieg i Nordic Walking
Dystanse:
👉 21 lub 42 km – Wystartuj a potem zdecydujesz
👉 możesz wybrać godzinę startu- między 8:00 -11:00 startujemy w kilkunastu małych grupach
👉 zasłużony medal, poczęstunek i niespodzianki od naszych sponsorów na mecie 🙂

 

Jesteśmy EKO –  w naszych biegach zdecydowaliśmy się ograniczyć zużycie opakowań plastikowych, chcemy być odpowiedzialnym organizatorem  i dołożyć nasza cegiełkę w edukacji ekologicznej i promowaniu rozwiązań ekologicznych.

Do zobaczenia na starcie![/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]